Úklidové služby

Čištění koberců, čištění čalounění - Strakonice.

 

Partnerské stránky:
Úklid Blatná
Úklid Milevsko
Úklid Písek
Úklid Prachatice
Úklid Tábor
Úklid Vodňany
Úklidové služby KČ
PAIPO - odvykání kouření
Thermos - termosky a termohrnky
Thermos SK - termosky a termohrnčeky
Úklid-čára

Čištění koberců a čalounění provádíme moderní technikou firem HAKO a KARCHER. Čistíme všechny druhy koberců v domácnostech i závodech, kancelářích, restauracích, hotelech a veřejných budovách. Čištění provedeme buď přímo u klienta, nebo v naší čistírně. Po dohodě můžeme pro váš koberec přijet, u nás jej vyčistit a opět dovézt zpátky. Kromě čištění koberců se zaměřujeme také na čištění čalounění - čalouněné židle, pohovky, sedací soupravy, matrace aj.


Čištění koberců

Naše firma se věnuje čištění koberců již řadu let. Během let jsme vypilovali celý proces čištění k dokonalosti. Čištění provádíme tzv. extrakční metodou. O kvalitě čištění koberců rozhodují tyto faktory, s kterými pracujeme:

  • zkušená a spolehlivá obsluha strojů - za své zaměstnance ručíme, jak za jejich odbornost a profesionalitu, tak za jejich spolehlivost a důvěryhodnost,
  • správný výběr čistících prostředků,
  • kvalitní čistící stroje.

 

Čištění matrací, sedacích souprav, gaučů a židlí.

Extrakční metoda, využívaná při čištění koberců a čalouněného nábytku, je také vhodná pro čištění matrací. Protože v posteli člověk tráví téměř třetinu svého času, je nutno čištění matrací nepodceňovat, abychom v lůžku omezili roztoče a jiné alergeny.

V případě náhle vzniklých skvrn je nejvhodnější znečištění odborně vyčistit co nejdříve po svém vzniku, protože se může stát, že dlouho zanedbané skvrny se beze zbytku vyčistit nepodaří. Extrakční metodou čištění matrací vyčistíme většinu syntetických i přírodních materiálů.


 

Technologie čištění

Čištění provádíme mokrou metodou, tzn. extrakčním čištěním. Jedná se o mechanické čištění koberce, kdy je teplá voda s čistícím roztokem tlakově vháněna do čištěné plochy. Poté se roztok, na který je navázána nečistota z koberce odsaje zpět do sběrného zásobníku stroje.

Touto technologií čištění, tak dosahujeme vysoké účinnosti. Extrakční metoda Vám zajistí důkladné odstranění prachu, drobných mechanických nečistot, roztočů i nepříjemných pachů. Tato metoda čištění oživí barvy Vašeho koberce či nábytku, a zároveň zanechá příjemnou vůni. Nejvhodnější je provádět čištění koberců pravidelně (tj. ideálně jednou do roka).


 

Doba schnutí po čištění

Doba schnutí po extrakčním čištění závisí na větrání místnosti, teplotě a vlhkosti vzduchu. Protože při čištění koberců nebo čištění matrací je většina účinné vody po čištění ihned odsávána zpět do extraktoru, je zbytková vlhkost poměrně malá. Doba schnutí matrace či koberce se potom pohybuje kolem dvou až čtyř hodin. Při vysokém znečištění a vysoké vlhkosti vzduchu se doba schnutí úměrně zvýší. Úplné vyschnutí trvá tedy 2 - 24 hodin v závislosti na hloubce čištění, kterou volíme podle míry znečištění.